2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationär respirator
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser engångsköp av stationär respirator för verksamheterna IVA inklusive NEO. Upphandlingen är indelad i två (2) produktgrupper och omfattar två (2) typer av respiratorer: Produktgrupp 1 Typ 1 IVA respirator, (innefattar 18 st utrustningar). Produktgrupp 2 Typ 2 NEO respirator, (innefattar 3 st utrustningar). Anbud kan lämnas för hela eller delar av leveransen, det vill säga att anbud kan lämnas för en produktgrupp alternativt för båda produktgrupperna. Regionen förbehåller sig rätten att anta anbud i sin helhet eller i delar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102204:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33172100 Anestesiutrustning, 33100000 Medicinsk utrustning, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33172000 Apparatur för anestesi och återupplivning