426100-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital arbetsplats produkter
Referensnummer: 19/378
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel - JA05
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar SKR:s helhetsbehov av Produkter till Digital arbetsplats samt Produktnära
Tjänster för användare av av digital arbetsplats i enlighet med vad som framgår av upphandlingsdokumenten.
I upphandlingen ingår övergripande följande produkter och Produktnära tjänster:
Produkter:
Bärbara datorer (PC och Mac)
Surfplattor
Bildskärmar
Tillbehör
Produktnära tjänster:
Leverans av köpta Produkter till SKR
Beställningsportal
Service och underhåll av produkter
Återtag