426126-2021 - PlaneringSverige-Gävle: Datortomografer ("CT scanner")
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI/Hearing - Datortomograf inför strålbehandling
Referensnummer: RS 2021/1401
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser med denna RFI får mer information kring datortomograf inför strålbehandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33115000 Utrustning för tomografi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Gävleborg avser med denna RFI få information kring datortomograf inför strålbehandling.