426188-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Försäkrings- och pensionstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsmedicinska utredningar.
Referensnummer: DNRGS170329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett tvåårigt kontrakt för Försäkringsmedicinska utredningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen