426206-2017 - ResultatSverige-Sundsvall: Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-ledningsarbeten.
Referensnummer: MSVAB-2017-00065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
MittSverige Vatten & Avfall AB upphandlar ramavtal för VA-ledningsarbeten inom Sundsvalls, Timrå och Nordanstigs kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anläggningsarbeten för vatten- och avloppsledningar inom Sundsvalls, Timrå och Nordanstigs kommuner.