426209-2018 - ResultatSverige-Motala: Målning och glassättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästare
Referensnummer: UH-2018-49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45440000 Målning och glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar glasarbeten med tillhörande arbeten, såsom karmarbeten o.dyl. Avtalet omfattar även i viss mån avstädning och tillfällig täckning vid krossat glas, exempelvis fönster, innan dess att lagning kan ske.
Ramatalet omfattar inte balkonginglasning. Sådana arbeten omfattas av ett separat avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45440000 Målning och glassättning, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen