426232-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1132 Bioolja till Järna panncentral TN.
Referensnummer: 17/93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.1.4.
Kort beskrivning
Telge Nät värme/kyla har behov av bioolja till Järna panncentral.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09135000 Brännolja, 09200000 Petroleum-, kol- och oljeprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen