Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrolltjänster i Värmlands län.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71700000 Övervakning och kontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget är att utföra färdbeviskontroll ombord på bussar och tåg som går i trafik på uppdrag av Värmlandstrafik. Utöver själva färdbeviskontrollen, som är det primära uppdraget, ingår det att utföra viss kvalitetsuppföljning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen