See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshämtning i Värmdö kommun på fastlandet
Beskrivning: Avfallshämtning Värmdö kommun - Hämtning av mat- och restavfall - Hämtning av förpackningar - Hämtning av grovavfall - Hämtning av bygg- och rivningsavfall - Hämtning av trädgårdsavfall - Hämtning av latrin Entreprenaden omfattar fastland och öar med broförbindelse i hela kommunen. Entreprenaden är inte föremål för anbudsräkning i egen regi. Beställaren ansvarar för kundtjänst, registerhållning och fakturering av avfallsavgifter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108808:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90511200 Hämtning av hushållssopor