426303-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift service och underhåll av vindpark.
Referensnummer: 0156-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift service och underhåll av vindpark enligt bifogad beskrivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Båttransporter av servicepersonal
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65410000 Drift av kraftverk, 65400000 Andra energikällor – försörjning och distribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift och service av vindpark inkl båttransport.
Drift och service av vindkraft
Del nr: 1
Drift och service av vindkraftverk.