426303-2019 - ÄndringSverige-Karlskrona: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressions- och gipsprodukter 2019
Referensnummer: 19/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser kompressions-och gipsprodukter.
Upphandlingen syftar till ramavtal.
Upphandlingen sker i samverkan med Region Kronoberg och Blekinges samtliga kommuner där målet är att uppnå en högre kvalitet samt verka för en obruten vårdkedja där man säkerställer att sluten- primär- och hemsjukvården kan ge vårdtagaren tillgång till ett gemensamt sortiment