426362-2026 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ramavtal VVS-konsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VVS-konsulter
BeskrivningRamavtalet avser VVS-konsulter för projekterings- och utredningsuppdrag i såväl ny-, om- och tillbyggnadsprojekt.
Intern identifierareFSK 2025/614
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal VVS-konsulter