Huvudsaklig CPV-kod 45252210 Byggnation av vattenreningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbyggnad vattenverk Brantafors, Kallinge
Totalentreprenad i samverkan (partnering)
Ombyggnad och utökning av Brantafors VV för att dels anpassa till kvalitén i nuvarande råvattentäkt och dels för att kunna nyttja det uttag som täktens vattendom tillåter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45454000 Ombyggnadstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen