2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systematiskt brandskydd
Beskrivning: I detta uppdrag skall Leverantören, tillsammans med Beställaren bedriva och utveckla det systematiska brandskyddsarbetet inom AB Stångåstaden med dotterbolag. Detta ska ske bland annat genom regelbundna brandskyddskontroller, rondering och tillsyn i våra hus och områden.
Intern identifierare: 24/132
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 50413000 Reparation och underhåll av kontrollapparater, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000