42647-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – IT stöd - Livsmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT stöd - Livsmedel
BeskrivningUpphandlingen omfattar IT-stöd vid upphandling och uppföljning av stadens centrala ramavtal för livsmedel. Vidare ska funktion för underlättande av ansökan om EU:s mjölkstöd finnas.
Intern identifierareSF 2023/644
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48480000 Programvara för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningIT stöd livsmedel
Intern identifierareIT stöd - Livsmedel