Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell leasing av fordon och övriga leasingobjekt
Referensnummer: MK UH 2019/00040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Mora kommuns Inköpscentral inbjuder till upphandling av finansiell leasing av fordon och övriga leasingobjekt till Mora kommun, Orsa kommun och Älvdalens kommuner samt dessa kommuners bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34110000 Personbilar, 50111100 Förvaltning av vagnpark
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsgivare ska lämna in anbud på båda anbudsområdena; finansiell leasing avseende fordon samt finansiell leasing avseende övriga leasingobjekt.