426651-2024 - Resultat
Sverige – Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning – Lokalvård och Fönsterputs KTH
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård och Fönsterputs KTH
BeskrivningKTH med sina olika campus är i behov att upphandla ett ramavtal gällande lokalvård av studie- och utbildningslokaler. Uppdraget omfattar även fönsterputs utvändigt och invändigt.
Intern identifierareV-2023-0648
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del