Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dehydreringsmaskin
Referensnummer: DNRGS200143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser upphandla en ny dehydreringsmaskin samt option på ytterligare en dehydreringsmaskin för att kunna säkerhetsställa en säker hantering av patientprover.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen