Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mindre gatuarbeten, Innerstaden
Referensnummer: T2022-02169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande mindre markarbeten för om- och tillbyggnad av gator, gång- och cykelbanor med angränsande ytor samt tillhörande anläggningar, arbetena är uppdelade på ett flertal separata projekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 140 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45233120 Vägbygge, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen