2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresvärdsupphandling av vårdboende i Djurgården, Linköpings kommun
Beskrivning: Hyresvärdsupphandling av vårdboende. Upphandlingen avser projektering, uppförande, ägande och förvaltning av ett vårdboende SÄBO på tomt ägd av Linköpings kommun i området Djurgården.
Intern identifierare: UPH-2018-0402
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70210000 Uthyrning eller leasing av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hyresvärdsupphandling av vårdboende i Djurgården, Linköpings kommun