Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Proteinanalysator till laboratoriemedicin
Referensnummer: RB2022-0122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av en (1) utrustning för analyser av proteiner i serum och urin till laboratoriemedicin på Blekingesjukhuset i Karlskrona. Användar- och serviceutbildning ska ingå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar köp av ett (1) st. instrument för analyser av proteiner i serum och urin till laboratoriemedicin på Blekingesjukhuset i Karlskrona. Användar- och serviceutbildning ska ingå.