See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ortopediska Implantat
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ramavtal på ortopediska implantat för Region Västerbotten, Region Norrbotten, Region Västernorrland och Region Jämtland Härjedalen. Upphandlingen avser områdena Axel, Cement, Höft, Knä, Rygg och Trauma
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33183100 Ortopediska implantat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: OMRÅDE AXEL 1: Protes axel modulär med stam och caput
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: OMRÅDE AXEL 2: Protes axel, metafysär förankring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: OMRÅDE AXEL 3: Protes axel fraktur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: OMRÅDE AXEL 4: Omvänd axelprotes
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: OMRÅDE CEMENT 1: Bencement med antibiotika inklusive blandningssystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: OMRÅDE CEMENT 2: Bencement med antibiotika för revision inklusive blandningssystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: OMRÅDE CEMENT 3: Cementrestriktorplugg, plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: OMRÅDE HÖFT 1: Protes höft primär cementerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: OMRÅDE HÖFT 2: Protes höft hemi cementerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: OMRÅDE HÖFT 3: Protes höft primär ocementerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: OMRÅDE HÖFT 4: Protes dual mobility
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: OMRÅDE HÖFT 5: Protes höft revision cementerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: OMRÅDE HÖFT 6: Protes höft revision ocementerad cup
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: OMRÅDE HÖFT 7: Protes höft revision metafysär förankrad ocementerad stam
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: OMRÅDE HÖFT 8: Protes höft revision distalt förankrad ocementerad stam monoblock
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: OMRÅDE HÖFT 9: Protes höft revision distalt förankrad stam med modulär proximal halsdel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: OMRÅDE KNÄ 1: Protes knä total cementerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: OMRÅDE KNÄ 2: Protes knä revision cementerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: OMRÅDE KNÄ 3: Protes knä total ocementerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: OMRÅDE KNÄ 4: Protes knä uni- kompartmentell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: OMRÅDE RYGG 1: Robotkirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: OMRÅDE RYGG 2: Bakre ryggsystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: OMRÅDE RYGG 3: Främre ryggsystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: OMRÅDE RYGG 4: Diskersättningsbur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: OMRÅDE RYGG 5: Kotersättningsbur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: OMRÅDE RYGG 6: Pediatriskt system för Scolios/deformitetskirurgi, Thoracolumbalt främre dynamiskt icke fusionssystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: OMRÅDE RYGG 7: Pediatriskt system för Scolios/deformitetskirurgi, Thoracolumbalt bakre universalsystem för fusion och korrektion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: OMRÅDE TRAUMA 1: Plattsystem och kannulerad skruv
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: OMRÅDE TRAUMA 2: Märgspikar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: OMRÅDE TRAUMA 3: Märgspikningssystem för trokantär och subtrokantär femurfraktur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: OMRÅDE TRAUMA 4: Märgspikningssystem flexibel fixation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: OMRÅDE TRAUMA 5: Extern fixation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: OMRÅDE TRAUMA 6: Fixationssystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113857:Lot:33