426849-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompression
Referensnummer: 1702854
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av produkter så som antitrombosstrumpor samt kompressionsstrumpor för ben, hand & arm samt övriga kroppsdelar, måttsydda kompressionsprodukter, ödem-/ärrhandske, kroppsklister samt på- och avtagningshjälpmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18315000 Strumpor, 18424000 Handskar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33180000 Funktionellt stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen