Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalbyrå
Referensnummer: FM2020-3848
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal med en kvalificerad digitalbyrå som kan tillgodose Försvarsmaktens behov avseende kommunikation, koncept och design för digitala kanaler.
Försvarsmakten har en ambition att ligga långt fram i kommunikationsutvecklingen. För att vara relevant för den unga målgruppen måste Försvarsmakten möta förväntningarna på att skapa intressant och inspirerande innehåll. Målet med Tjänsten är att öka engagemangsgraden i de digitala kanalerna.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen