Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sport & Idrott
Referensnummer: 18/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av sport och idrottsmaterial till Kungsbacka kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37412000 Vattensportsutrustning, 37415000 Friidrottsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37451000 Utrustning för sporter på plan, 37452000 Utrustning för racketsporter och sporter på plan, 37461000 Bordsspel och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen