426939-2019 - ResultatSverige-Västerås: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Årskonsulter Arkitekter inkl inredningsarkitekter
Referensnummer: DU-UPP18-0221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen varierar i omfattning från mindre utredningsuppdrag till större projekteringsuppdrag med framtagande av entreprenadhandlingar, inom Region Västmanlands fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen