2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingssystem
Beskrivning: Härnösands kommun avser att upphandla ett systemstöd för upphandling och avtalsförvaltning. Ett systemstöd som möjliggör vår process för att genomföra upphandling och avtalsförvaltning så som att därigenom hantera samtliga dokument, informationsutbyte, annonsering, utvärdering, tilldelning och signering av allt som ingår i att genomföra upphandlingar.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89761:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48312000 Programvara för elektronisk publicering, 48331000 Programvara för projektledning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ytterligare behov av uppföljningsverktyg kan komma att begäras som optionsalternativ