Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av geotekniska undersökningar
Referensnummer: KS2021/1154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun (org.nr 212000-1371), Kungälv energi AB (org nr 556083-2064) inbjuder anbudsgivare (konsult) att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument avseende ramavtal för successiva avrop under avtalsperioden inom geoteknik och Hydrogeologi samt bergteknik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen