427074-2023 - ResultatSverige-Gustavsberg: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygien-, hälso- och sjukvårdsartiklar
Referensnummer: 2022KS/1262
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö Kommuns upphandling avseende hygien-, hälso- och sjukvårdsartiklar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattar städartiklar och kemikalier
Delområde 2
Del nr: 2
33700000 Hygienartiklar
Omfattar engångsartiklar skydd och sjukvårdsartiklar
Delområde 3
Del nr: 3
Omfattar personlig hygien, servering, papper och påsar
Delområde 4
Del nr: 4
Omfattar inkontinensartiklar och blöjor