427105-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av hissar
Referensnummer: 2020/413-2.3.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift och underhåll av hissar i Familjebostäders fastighetsbestånd.
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden;
Anbudsområde 1, Drift och underhåll hissar inom område Söderort
Anbudsområde 2, Drift och underhåll hissar inom område Norrort/Innerstaden
Anbud kan lämnas på ett eller två anbudsområden. Beställarens målsättning är att teckna avtal med en leverantör per anbudsområde avseende drift och underhåll av hissar. En leverantör kan bli tilldelad bägge områdena.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen