427109-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation av elsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-arbeten
Referensnummer: 2020/160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50116100 Reparation av elsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop och omfattar El-arbeten, felavhjälpande underhåll och planerat underhåll såväl i allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen