Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillhandahålla Textilstock, bad och bädd
Referensnummer: KS 2021/412
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98311100 Tvätthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er härmed att lämna anbud på tillhandahålla rena bädd och badtextilier, nedan benämnt textilstock. Till särskilda boende inom socialförvaltningen, i mindre omfattning till räddningstjänsten, badhuset Nordpoolen och gymnasieskolan.
För övriga enheter i Bodens kommun kan leverantören vid behov tillhandahålla textilstock/textilier där tvätt av den sker i mindre omfattning samt tvätt av kommunägda textilier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19200000 Textilier och tillhörande varor, 39500000 Textilvaror, 98311100 Tvätthantering, 98312000 Textilrengöring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen