2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-driftpartner
Beskrivning: VafabMiljö Kommunalförbund avser att genomföra en "upphandling av IT-driftpartner". Myndigheten inbjuder leverantörer att ansöka om att delta i upphandlingen av IT-drifttjänster hos Vafabmiljö. Upphandlingen omfattar: • Servicedesk och supporttjänster • Digitala arbetsplatstjänster • Nätverk och kommunikationstjänster • Serverplattform- och systemdriftstjänst • Säkerhet • Transition- och transformation • Samverkan • Konsulttjänster kopplat till avtalade tjänster
Intern identifierare: 2024/228-VMKF
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000