427143-2017 - ÄndringSverige-Vaggeryd: Förberedande anläggningsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Tor.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45100000 Förberedande anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Område på 2,3 ha som ska bebyggas i 3 etapper med 2 punkthus i varje etapp.
Upphandling gäller totalentreprenad på etapp 1.
Med tillhörande komplementsbyggnader som förråd, sorterhus, garage och parkeringsplatser.