427222-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bryggerivaror och tjänster Helsingborg Arena och Scen
Referensnummer: Dnr 726-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Bryggerivaror och tjänster Helsingborg Arena och Scen.
Syftet är att upphandla en flexibel Bryggerileverantör som kan tillhandahålla varor och tjänster för såväl de dagliga behoven samt även vid större evenemang.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15900000 Drycker, tobak o d, 15910000 Destillerade alkoholhaltiga drycker, 15930000 Viner, 15940000 Cider och övriga fruktviner, 15960000 Maltöl, 15980000 Alkoholfria drycker, 15981000 Mineralvatten, 15981100 Icke kolsyrat mineralvatten, 15981200 Kolsyrat mineralvatten, 15981400 Smaksatt mineralvatten, 15982000 Läskedrycker, 15982100 Saft (koncentrerad fruktsaft)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen