427232-2021 - ResultatSverige-Järfälla: Diverse reparationer och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp och leverans samt service och reparation av vitvaror
Referensnummer: Ten 2020/425
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande inköp och leverans inklusive service och reparationer av småvitt. Upphandlingen avser vitvaror så som kyl, frys, spis mm till Järfälla kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711120 Frysar, 39711123 Frysskåp, 39711130 Kylskåp, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39711420 Spishällar, 39713100 Diskmaskiner, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 39717100 Fläktar, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen