427232-2022 - ResultatSverige-Borås: Lekplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lekplatsutrustning
Referensnummer: 2021-00055IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37535200 Lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av lekplatsutrusning, reservdelar till befintliga lekplatser och nybyggnation av lekplatser samt viss spontanidrottsutrusning, parkutrustning och utegym.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen