Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem
Referensnummer: KS21.1005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning och omfattning
Lerums kommun (Kommunen) inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende ett ekonomisystem
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen