42728-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Olycksfallsförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Kunskapsförbundet Väst olycksfall 2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66512100 Olycksfallsförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Olycksfallsförsäkring för Skolelever tillhöriga Kunskapsförbundet Väst (Vänersborg och Trollhättan) 1.1.2020 - 31.12.2023, med möjlighet till 2 års förlägning, 1 år i sänder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen