2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fjärrvärme- och fjärrkylecentraler
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leveranser av fjärrvärme- och fjärrkylecentraler samt tillhörande produkter, system och tjänster.
Intern identifierare: 24/3
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 42511100 Värmeväxlare, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45251250 Anläggningsarbeten för fjärrvärmecentral, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000