2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevfotografering
Beskrivning: Upphandling av en tjänstekoncession för porträttfotografering av samtliga elever inom kommunens egna grundskolor och gymnasieskola. Totalt ca 10200 elever Hösten 2025. Koncessionshavaren (Fotoföretaget) ansvarar för fotografering, bildhantering, systemintegration och försäljning av foton till vårdnadshavare.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Elevfotografering
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79961000 Fototjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110531:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1 + 1