See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggning Ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster. Ramavtalet kan användas av hela Värmdö kommun, dess verksamheter samt alla bolag inom Värmdö kommun inklusive öarna utan fast landförbindelse.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101999:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233251 Nybeläggning, 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten