Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för kompetensutveckling för lantbrukare (främst rådgivning)
Referensnummer: 604-2370-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar kompetensutveckling (främst rådgivning) för lantbrukare i ett dynamiskt inköpssystem för Norrbottens, Västerbottens, Jämtland och Västernorrlands län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen