427406-2021 - ResultatSverige-Åkersberga: Sanering av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Industrisanering
Referensnummer: 530233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar industrisanering av Roslagsvattens anläggningar. Exempel på arbeten:
1. Allmän sanering av anläggningar och utrustning
2. Bassängrenoveringar (t.ex. luftarbyten och väggreparationer)
3. Rötkammartömning
4. Tryck och spol (spolning och sugning av avlopp, rörinspektioner, dokumentation med mera)
5. Rivning
6. Rörtätning och avhjälpande av cisternläckage
*Ramavtalet omfattas inte planerade såsom akuta saneringsarbeten av asbest i främst vattenledningar i mark.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111100 Rivning, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen