427563-2017 - ResultatSverige-Vänersborg: Magnetkortsläsare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betalkortsterminaler 2.
Referensnummer: 17/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30216200 Magnetkortsläsare
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (”VGR”) inbjuder er att lämna anbud avseende upphandling Betalkortsterminaler.
Västra Götalandsregionen avser att upphandla betalkortsterminaler för att täcka de behov som Västra Götalandsregionens verksamheter har.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30233110 Magnetkortsenheter, 30233300 Smartkortläsare, 31224500 Terminaler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen