427578-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulttjänster
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är delad i nedan anbudsområden:
1. Kostnadsbedömningar/kalkyler för kommunal infrastruktur
2. Konstruktör byggnadsverk
3. Projektör av mark-gata
4. Projektör av mark-ledningar
5. Byggledning och byggsamordning
Anbud kan lämnas för ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas var för sig.