2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elenergi
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en fysisk elleverans med diskretionär förvaltning med finansiell säkring för minst 50% av total fysisk volym, samt möjlighet till finansiell säkring av resterande volym
Intern identifierare: 55/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71314200 Energiförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Elenergi