Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detaljprojektering, Bullerskärm längs E18 vid Täby, Projektnummer 47802.
Referensnummer: SBN 2018/233-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i att upprätta komplett förfrågningsunderlag(FU), bygghandlingar(BH) och relationsunderlag/förvaltningshandling för Bullerskyddsskärm längs E18 samt de handlingar som erfordras för entreprenadens genomförande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen