427661-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Undervisningsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material för NO- och teknikundervisning
Referensnummer: BUN 782/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39162110 Undervisningsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar i prisbilagan efterfrågat laboration, exkursions- och teknikmateriel.
Takvolym för ramavtalet är 4 500 000 kronor. Takvolym ska inte förväxlas med uppskattad omfattning för upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39162100 Undervisningsutrustning, 39162110 Undervisningsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen