427662-2022 - ResultatSverige-Klippan: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Klient utrustning EttIT
Referensnummer: 21/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtals upphandling avser IT-klientutrustning med tillhörande produktnära tjänster för EttIT.
EttIT är gemensam IT-organisation för kommunerna Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp och Örkelljunga.
Med IT-klientutrustning avses Datorer, Mobiltelefoner och Surfplattor samt tillbehör för dessa.
Med Produktnära tjänster avses funktioner för att hantera Anpassning, Beställning, Konfiguration, Mjukvaru hantering, Fel avhjälpning och reparation samt Utrangering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen